ŽENEVOS SUSITARIMAS: ŽMOGAUS TEISĖ Į ABORTĄ NEEGZISTUOJA

2020 m. spalio 22 dieną Vašingtone  32 valstybių, įskaitant ir Jungtines Amerikos Valstijas, atstovai pasirašė Ženevos susitarimo deklaraciją, saugančią šeimą, moters sveikatą ir žmogaus gyvybę bei oficialiai paskelbė poziciją, kad žmogaus teisė į abortą neegzistuoja. Dokumentas įvardija keturias pagrindines sritis-idėjas, dėl kurių sutaria jį pasirašiusios valstybės:

 

1) moterų sveikatos stiprinimo svarba;

2) žmogaus gyvybės apsauga;

3) šeimos, kaip pagrindinio visuomenės vieneto, stiprinimas;

4) nacionalinio valstybių suvereniteto apsauga globalioje politikoje (pavyzdžiui, apsauga nuo išorinio spaudimo priimant įstatymus, susijusius su abortų teisiniu reguliavimu).

 

JAV Sveikatos apsaugos ir socialinių tarnybų sekretorius Alex M. Azar dokumento pasirašymo ceremonijos metu pabrėžė, kad ši deklaracija yra daugiau nei vien pareiškimas: „Tai esminis ir naudingas įrankis, skirtas ginti jame nurodytus principus visuose Jungtinių Tautų padaliniuose.“ Jis pabrėžė, kad „vis dažniau kai kurios turtingos šalys ir joms pavaldžios JT agentūros klaidingai pristato abortą kaip visuotinę žmogaus teisę.“

JAV valstybės sekretorius Michael R. Pompeo priminė, kad 2019 metais JT Generalinėje Asamblėjoje pasaulio lyderių akivaizdoje JAV prezidentas D. Trumpas pasakė: „Amerikoje mes tikime, kad kiekvienas gimęs ir negimęs vaikas yra šventa Dievo dovana.“ Sekretorius pabrėžė, kad šio prezidento administracijos valdymo metu JAV mokesčių mokėtojų pinigai neskiriami užsienio nevyriausybinėms organizacijoms, kurios atlieka arba populiarina abortą, kaip šeimos planavimo priemonę. „Šiandien pasirašydami šią deklaraciją mes ne tik pasirašome, sutinkame dėl šių problemų svarbos, bet ir įsipareigojame dirbti kartu Jungtinėse Tautose ir kituose tarptautiniuose organizmuose, kad pasiektume apčiuopiamų rezultatų,“ sakė valstybės sekretorius.

Dokumentą pasirašė šios maždaug 1.6 mlrd. gyventojų atstovaujančios šalys iš visų pasaulio žemynų: Jungtinės Amerikos Valstijos, Vengrija, Lenkija, Bahreinas, Baltarusija, Beninas, Brazilija, Burkina Fasas, Kamerūnas, Kongo Demokratinė Respublika, Džibutis, Kongas, Egiptas, Gambija, Haitis, Indonezija, Irakas, Kenija, Kuveitas, Libija, Nauru, Nigeris, Omanas, Svazilandas, Pakistanas, Saudo Arabija, Senegalas, Pietų Sudanas, Sudanas, Uganda, Jungtiniai Arabų Emyratai, Zambija.

 

Deklaraciją vis dar gali pasirašyti ir daugiau šalių, norinčių prisijungti prie jame išdėstytų principų.

Parengta pagal Family Watch International informaciją