Tarptautinė mokslinė konferencija „Demokratija karantine ir susikalbėjimo galimybės“

STI rengia Tarptautinę mokslinę konferenciją „Demokratija karantine ir susikalbėjimo galimybės“ rugsėjo 9 ir 10 dienomis

Nuo Covid-19 krizės pradžios socialinis susiskaldymas vis labiau auga, vienas nuo kito tolsta ne tik draugai ir kaimynai, bet ir valstybė nuo savo piliečių. Konferencijos metu sieksime suartinti šias skirtingas puses. Tam būtina vieša diskusija, kurios požymis – pagarbus keitimasis skirtingais požiūriais. Šie požiūriai turi būti grindžiami objektyviais ir skaidriais mokslo duomenimis bei galiojančiomis teisės normomis. Tik tokio dialogo pagrindu politikos formuotojai gali priimti sprendimus, galinčius mažinti atskirtį.

Žinomi Lietuvos ir užsienio akademikai, gydytojai, teisininkai ir kitų sričių specialistai konferencijoje nagrinės Covid-19 krizę trijose srityse:

I. MEDICINA. Ar pasiteisino karantinas ir kaip valdyti epidemiją kitaip?

II. TEISĖ. Kokie teisiniai klausimai ir problemos kyla dėl Covid-19 valdymo priemonių taikymo?

III. ŽINIASKLAIDA. Žiniasklaidos misija yra skleisti subalansuotas ir objektyvias žinias: kokią išvadą galime padaryti po 1,5 metų?

Konferencijos tikslas – pateikti siūlymus dėl kovos su Covid-19 priemonių, kurios labiausiai skaldo visuomenę. Tai visų pirma skiepijimo rekomendacijos bei „galimybių paso“ politika, skirstanti visuomenę į pirmos ir antros klasės piliečius.

Registracija